Skip Navigation Links

yorukler et pazari

 

 

EN ÇOK OKUNANLAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Abusultan Baggara Aşiretinden Mehmetçik'e Destek Konvoyu

Abusultan Baggara Aşiretinden Mehmetçik'e Destek Konvoyu

--- Reklam ---
test
Gündem - 04.03.2018 Pazar 13:43  - Bu haber 253 kere okundu.
300 araçlık konvoy, Davutpaşa Mahallesi’ndeki bayraklı tepeyi ziyaret ederek Mehmetçik'e destek verdi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Abusultan Baggara aşireti, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla 300 araçlık konvoy oluşturup yaklaşık bin kişinin katılımıyla Davutpaşa Mahallesi’ndeki bayraklı tepeyi ziyaret ederek Mehmetçik'e destek verdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Reyhanlı’daki Abusultan Baggara aşireti 300 araçlık konvoy düzenledi. Aşiret üyeleri, yaklaşık bin kişi ile Davutpaşa Mahallesi’ne geldi. Araçlardan yükselen mehter marşı eşliğinde ve ellerinde ‘barışı tesis etmek için yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda şanlı Türk ordumuzun yanındayız’ pankartı taşıyan vatandaşlar bayraklı tepe olarak anılmaya başlanan ve parke taşları ile yapılmış olan Türk bayrağının bulunduğu tepeye çıktı.

İstiklal Marşı okundu, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıldı
Davutpaşalı çoban Bekir Şanverdi, harekatın ikinci günü Türk bayrağı ve 'önce vatan' yazısını yapmaya başladığını söyleyerek, "2 çocuk, 3 gelin ile belediyeden temin ettiğimiz taşları tepeye çıkardık. Çalışmamız 18 gün sürdü. Kendileri küçük ama yürekleri büyük minik çocukların da yardımıyla 150 metrekarelik Türk bayrağını yaptım. Amacımız Mehmetçik'imizin yanında olduğumuzu göstermek ve destek vermekti. Türkiye’nin her yerinden, Hatay’dan vatandaşlarımız geliyor. Ayrıca sanatçılar da burayı ziyaret ederek desteklerini verdiler" dedi.
Abusultan Baggara aşiretinin ileri gelenlerinden Musa Yüksekgönül ise, aile olarak Mehmetçik'e destek için bayraklı tepeye geldikleri belirterek, “Afrin’de şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifa diliyorum. Aile bireyleri ve dostlarımızla Zeytin Dalı Harekatı’na destek veriyoruz. Reyhanlılılar olarak bir ve beraberiz, askerimizin ve polisimizin yanındayız. En büyük temennimiz burada sınır güvenliğimizin temin edilmesi anlamında yapılan bu operasyonun bir an önce ve sağlıklı şekilde bitmesi, Suriye halkının huzur bulmasıdır" diye konuştu.
Aşiret mensupları daha sonra tekbir getirerek Mehmetçik'e dua etti. 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

‘Dünya Tütünsüz Günü’ kapsamında sigaranın zararları konusunda önemli uyarılarda bulunan
1 ay 15 gün önce
Son dakika! Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekâtı'nda 3 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı 43'e yük
1 ay 15 gün önce
Yeşil nohut tezgahlardaki yerini aldı
1 ay 15 gün önce
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nün lisansüstü programlarının mezun adayları için,
1 ay 15 gün önce
 
 
 
5 TEMMUZ HABER REKLAMLAR