Skip Navigation Links

yorukler et pazari

 

EN ÇOK OKUNANLAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

HATAY KUMLU'YA HAVADAN DEZENFEKTAN YAĞDI!!

HATAY KUMLU'YA HAVADAN DEZENFEKTAN YAĞDI!!

--- Reklam ---
test
Gündem - 05.04.2020 Pazar 12:46  - Bu haber 139 kere okundu.
Bilim Böyle Bir Uygulamayı Öneriyor mu?

Hatay’ın Kumlu ilçesinde Belediye, Corona Virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir yenisini daha ekledi.
Dünya’da eşi var mı, havadan mücadelenin faydası oluyor mu bilinmiyor ama bugüne kadar havadan dezenfektan sıkılmak suretiyle koronavirüsle mücadele eden bir belediye, kurum olup olmadığı merak konusu oldu.
Koronavirüsle havadan dezenfektan sıkılması suretiyle yapılan çalışmanın ne kadar faydalı olduğu bilinmiyor ve hatta Dünya’da böyle bir mücadeleyi öneren bilimsel bir yaklaşım olup olmadığı ise tartışmalara neden olurken, Hatay Kumlu’da belediye havadan dezenfektan sıkarak Dünya’da bir ilki gerçekleştirdi.
Daha geçtiğimiz hafta, sosyal medyada gece geç saatlerde havadan dezenfektan sıkılacağı ve herkesin pencerelerini iyi kapatması ve dışarıda kimsenin kalmaması yönünde paylaşımlar yapılmış, bu iddiaların aslı astarının olmadığı yetkililerce ifade edilmişti.
Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli’nin girişimleri neticede ilçe merkezi ve bağlı mahallelerimizdeki evlerin üzerine zirai ilaçlama uçağıyla havadan dezenfektan atıldı.
Coronavirüsle mücadele kapsamında kararlı olduklarını ve vatandaşlarımızın sağlığının kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli; “Bugüne kadar ilçemiz geneli ve bağlı mahallelerimizde salgına yönelik aldığımız tedbirlere bir yenisini daha ekledik. İlçemize bu illeti geçirmeme konusunda son derece kararlıyız ve bu kapsamda alınması gereken tüm önlemleri alıyoruz. İlçe Kaymakamımız Sayın Ercan Kayabaşı’yla birlikte yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde böyle bir kanıya vardık ve ilçemizi havadan dezenfekte etmeye karar verdik. İlçemiz genelinde meydan, cadde, sokak, işyerleri, pazar yerleri ve halkın yoğun olarak bulundu bölgeleri Belediyemiz ekipleriyle günlük olarak dezenfekte ediyoruz. Bugün de bir ilki gerçekleştirerek ilçemizi havadan dezenfektan ile dezenfekte ettik. Bizler vatandaşlarımız için mesai kavramı, gece gündüz dinlemeden mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu kapsamda bizlere yardımcı olmalarını istiyor ve evlerinden çıkmamalarını önemle rica ediyoruz.” Dedi.
Uçakla yapılacak dezenfektan çalışmasını Belediye hoparlöründen kendisi anons ederek vatandaşlarımıza duyuran Başkan Deli, bu kapsamda da bir ilke imza attı.

Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Son dakika: İstifası kabul edilmeyen Soylu'dan ilk açıklama: Aynı kararlılıkla devam etmeliyiz
13 Nisan 2020 Pazartesi
Cuma akşamı gece yarısından 2 saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle sokaklarda oluşan izdiham görüntüleri nedeniyle tepkilerin hedefinde olan
12 Nisan 2020 Pazar
İçişleri Bakanlığınca bu geceden, 12 Nisan saat 24.00'e kadar 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi.
10 Nisan 2020 Cuma
98 kişi vefat etti. Toplam vefat eden sayısı 1.062 oldu. Bugün 282 hastamız iyileşti.
10 Nisan 2020 Cuma
 
 
 
5 TEMMUZ HABER REKLAMLAR