Skip Navigation Links
YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 

yorukler et pazari

 

EN ÇOK OKUNANLAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Kim bu Beşiktaşlılar?

DOĞAN ÜNAL
Gazete Köşesi - 29 Mart 2017 Çarşamba - 10:19:36  - Bu makale 692 kere okundu.
DOĞAN ÜNAL 
doganmy@gmail.comAziz Yıldırım Fenerbahçe’ye başkan seçilir.

 

Aziz Yıldırım Fenerbahçe’ye başkan seçilir. Sene 1998. Tek oy farkla, çiçeği burnunda bir başkan. Aziz Yıldırım’a Spor İl Müdürlüğünden telefon gelir. Zaman Gazetesinden seni görmeye geliyorlar denir.  Sonrasında iki kişi gelir Yıldırım’a. Gelen kişiler spordan bahsedecek yerde, Hoca efendiden bahsederler. Sürekli hoca efendiyi överler. Sonunda da hoca efendinin Ankara’da bir mahkemesi olduğunu, oradaki hukukçuları kendisinin tanığını ve hukukçulardan rica edip, bu işi çözmesini istediler. Fakat Aziz Yıldırım Hoca Efendi diye bahsedilen kişiyi tanımadığını ve dolayısıyla tanımadığı birisine kefil olmak istemediğini belirtip, gelen kişilerin isteğini geri çevirir.
İşte hikâye bundan sonra başlar.
Sen misin reddeden, başına gelmeyen kalmadı. Mahkemelerde süründürdüler. 1 yıl metriste yattı. Ama sonunda bütün suçlardan beraat etti.
FETÖ, çengel atmaya çalıştı Fenerbahçe’ye, dikiş tutmayınca yara üstüne yara açmaya çalıştılar. Ama olmadı.

 

***

 

FETÖ’cü İhsan Kalkavan Beşiktaş’ta başkan adayı oldu.  Sene 1998. Rakibi hala kalplerde yaşayan, efsane başkan Süleyman Seba’ydı. Seçimi Seba kazandı. Eğer o gün seçimi Kalkavan kazansaydı şu an Beşiktaş’ta FETÖ mağduru bir spor kulübü olacaktı.


*


Hakan Şükür.
Has Fetullahçıdır kendisi. Fethullahçı’dır diyorum çünkü FETÖ’nün terör örgütü olduğunu kabul edememiş olacak ki, davasından vazgeçmedi adam. Bu yol hizmet yoludur, terörle alakası yoktur deyip, ABD’ye sığındı.
Uyardılar Galatasay’ı. Hakan Şükür’ün Üyeliğini iptal edin diye. Galatasaray olmaz deyip, üstüne bir de nispet olsun diye İzmir marşı çaldı. Devlet yüklendi. GS rahatsız olur bu durumdan dediler. Baktı ki işler sarpa saracak, çıkmaza giriliyor, bir adım geri attı GS. Hakan Şükür ve Arif Erdem’in üyeliği reddetti.
Gerekçe: Aidatlar ödenmedi.
Dalga geçer gibi. Hükümetin istediğini yaptılar ama hükümetin istediği şekilde değil. FETÖ militanı olmaktan değil de aidatı ödeyememekten ilişiği kesildi bu futbolcuların. Aidat, miadı doldurttu. FÖTE’ye dokunamadılar yani. Yani içli-dışlılar o örgütle. Bunun anlamı bu. Basında GS. Aleyhine çıkan haberler üzerine GS Başkanı Ünal Aysal açılamalarda bulundu. ''Medya provakatif haberler yapıyor, Hakan Şükür’le Arif Erdem’i kulüpten ihraç etme sebebi terörle olan bağlantıları, gerekçe olarak da aidatı gösterdik.’’ dedi.  Ama zannımca bu mesele burada kapanmaz.
Hakan Şükür de ‘yanılmışım, aldatılmışım.’ Dese bile üzerindeki leke çıkmaz. Hep o gözlükle bakılır kendisine.

 

*


Bir video var youtube’de. Zamanında Hakan Şükür ve birkaç arkadaşı Hoca efendisine ziyarette bulunup, hasbihal ediyor ve dua istiyorlar.
O esnada Hakan Şükür diyor ki; ‘'Arkadaşlarım, benimle beraber olan arkadaşlarım ve de Beşiktaş’tan bazı arkadaşlarımın selamlarını iletmek istedim.'’
Yani olay sadece GS ile sınırlı değil. Artı Hakan Şükür milletvekili olmasaydı belki de o da bugün kaçmayacak, gizleyecekti kendini. Tıpkı şu anki BJK futbolcuları gibi…!

*

Adamların girmediği delik kalmamış. Hakan Şükür milletvekilliğine soyunmasaydı o da gizli bir FETÖ’cüydü.
Soruyorum şimdi; Hakan Şükür’ün bahsettiği o Beşiktaşlı futbolcular kim?
Sorun, FETÖ’cü olmaları ya da olmamaları değil. Sorun darbe girişiminden sonra FETÖ’cü olmaya devam etmek. İhanete rağmen bit ’ata devam etmek. 

 

***

 

İSTİFA

Ümit Özdağ’ın iddiasına göre Başbakan Binali Yıldırım istifa etmiş fakat istifası kabul edilmiş.
İddiaya göre Sayın Başbakanımız, Hollanda krizi öncesinde Hollanda ile 8 defa telefon görüşmesi yapmış. Telefon görüşmeleri neticesinde seçimlerden önce Hollanda’ya gitmeme kararı almış. Aile Bakanımız ’da Hollanda’ya gideceği akşam, Binali Bey kendisine izin vermemiş. Ama Aile bakanımız Başbakan’ı dinlememiş ve gitmiş Hollanda’ya. Binali Bey’de istifasını basmış ama ne çare…
Hollanda krizi de aynı Mavi Marmara’ya benziyor. Gelmeyin, gelirseniz vururuz demişlerdi orada. Gittik ve vurdular. Hollanda’da gelmeyin dediler, gittik ve köpeklere saldırttılar.
Demek ki Sayın Başbakanımızın kontrolünde olmayan bir şeyler var.
Neyse…
Anladınız siz olayı, ya da umarım anlarsınız. Öyle her şey ulu orta söylenmiyor.

*

Son olarak, Almayan ve İngiltere peş peşe açıklamalar yaparak, ‘Darbeyi yapan Fetullahçılar değildi.’ Dediler.
Bir işler dönüyor ama yine,
Neyse… Diyelim.

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 
 
 
5 TEMMUZ HABER REKLAMLAR