Skip Navigation Links

yorukler et pazari

 

EN ÇOK OKUNANLAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

KIRIKHAN'DA 3 MAHALLEDE KARANTINA KARARI ALINDI!!!

KIRIKHAN'DA 3 MAHALLEDE KARANTINA KARARI ALINDI!!!

--- Reklam ---
test
Gündem - 10.04.2020 Cuma 22:43  - Bu haber 131 kere okundu.
Kirikhan il

Kirikhan ilçesinde Hifzissihha Kurul Karari ile Ceylanli, Karamagara, Yalangoz mahalleleri karantinaya alindi. Belirtilen mahallelerde ikamet etmeyenlerin (kamu görevlileri ve kamu hizmeti yapanlar hariç) ilgili mahallelere girislerine müsaade edilmeyecegi bildirildi.
Mahallesinde ikamet etmekte olan vatandaslarin köyden ayrilmalarina dogum gibi acil haller disinda sadece saglik sebebiyle Aile Sagligi Merkezlerindeki aile hekiminden ilgili birime sevk kagidi almak suretiyle izin verilecek.
Vatandaslarin sagligini korumak amaciyla alinmis olan tedbirlere uymayan vatandaslara kolluk kuvveti ve diger ilgili birimlerce 5326 sayili Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi ve 1593 Sayili Umumi Hifzissihha Kanunu’nun 282. Maddesine göre para cezasi uygulanmasina karar verildi.
Kirikhan’da karantinaya alinan ve giris-çikislara kapatilan mahallelerin girisinde jandarma ekipleri kontrol noktasi olustururken, Hatay Büyüksehir Belediyesi ve Kirikhan Belediyesi tarafindan da dezenfekte çalismalari yapildi.

Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Son dakika: İstifası kabul edilmeyen Soylu'dan ilk açıklama: Aynı kararlılıkla devam etmeliyiz
13 Nisan 2020 Pazartesi
Cuma akşamı gece yarısından 2 saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle sokaklarda oluşan izdiham görüntüleri nedeniyle tepkilerin hedefinde olan
12 Nisan 2020 Pazar
İçişleri Bakanlığınca bu geceden, 12 Nisan saat 24.00'e kadar 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi.
10 Nisan 2020 Cuma
98 kişi vefat etti. Toplam vefat eden sayısı 1.062 oldu. Bugün 282 hastamız iyileşti.
10 Nisan 2020 Cuma
 
 
 
5 TEMMUZ HABER REKLAMLAR